estebanurquidez77 estebanurquidez77
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Wendy needs to purchase 36 vases witch cost $3 each

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2020

Answer:

12

Step-by-step explanation:

36 divided by three

Answer Link
sierraberber200 sierraberber200
  • 03-12-2020
Not quite sure what you are asking but if you are asking for the total cost it is 108




You do 36 times 3
Answer Link

Otras preguntas

A rule for creating a pattern is given below. The rule begins with a number called the input and creates a number called the output. Rule: Multiply the input by
After several years of severe drought, water has become a scarce resource. Bird beak shape has determined the survivability of each species. Four birds with dif
How do I do this question folks?
An engineering graduate starts a new job at $68,000 per year. Her investments are deposited at the end of the year into a mutual fund that earns a nominal inter
Which symbol < > = will make the comparison true 4/6 and 4/8
What is the radical form of 32x 1/6 ?
Help with the equation of a line ​
hurry and correct= brainlieastPage 1: Page 2:George Washington had been impatient since his departure from Philadelphia in early September. When he left the str
P(x) = x^2-4x+4 tại x =2
function of circulatory system​