JaquoiaDean3090 JaquoiaDean3090
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

If I have 1,518 oranges and sell them for . 25¢ each. How many money would I make?

Respuesta :

fichoh
fichoh fichoh
  • 04-01-2021

Answer:

379.5¢

Step-by-step explanation:

Given that :

Number of oranges = 1,518

Cost per orange = 0.25¢ each

Amount made = (number of oranges * cost per orange)

Amount made = 1518 * 0.25

Amount made = 379.5¢

Answer Link

Otras preguntas

How many nitrogen atoms are in one molecule of the compound Al(NH 3 ) 2 ? six three two one
Give three reasons that people converted to Christianity?
The background colors of Carnival of Harlequin are _____
You draw a shape that is 3 inches by 4 inches.your friend draws the same shape that is 10.5 inches by 14 inches.What was the scale factor that your friend used
Read this excerpt from Little Brother and answer the following questions in complete sentences using proper grammar and punctuation: Marcus manages to flag down
how did a bounty, offered by england, to produce naval stores affect the growth of south carolina's economy? (sorry for the bad photo!!)i
How could billion Jennings Bryan to post the gold standard and support bimetallism?
Which level of government sets election laws A. Local gov. B. State gov. C. Federal gov. D. International gov,
If you learn to play cards, you have acquired a
Write an equation for the proportional relationship with the given constant of proportionality k. K=4