msantanadylan
msantanadylan msantanadylan
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Gabby spent 44.10 for 14 gallons of gas. What was the unit cost, or price per gallon

Respuesta :

laylamarshall07
laylamarshall07 laylamarshall07
  • 04-01-2021
It would be 3.15 per gallon
Because
44.10/14=3.15

Hope this helps

Have a great day/night
Answer Link

Otras preguntas

Why was the election of 1800 a turning point in American history?
which type of classroom enables students to attend lectures without being physically present with the teacher
Evaluate (x y)0 for x = 4 and y = 3. 0 1 2 7
which numbers belong to the solution set of the inequality x/8 <-10
Which essential nutrients have the highest calories per gram?
What was the general attitude of many Americans toward the U.S. purchase of Alaska from Russia?
what do you think the golden rule means? is this evidence of a grand design a massive freak coincidence or something else
what was the serf's place on the manor?
The Bolshevik revolution led to A. WWI B. Sino-Russian war C. Red army battle against the Bolsheviks D. Civil war in Russia
you have a 1.5 litre bottle of water and drink 295 millilitres how much water is left