electricbluemonster electricbluemonster
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Alexis sold boxes of homemade granola bars for $8.50 each. It costs her $2.25 to bake and
package each box of granola bars. What was her profit from selling each box of granola bars?

Respuesta :

Chisholmtriniti
Chisholmtriniti Chisholmtriniti
  • 04-01-2021

Answer:

6.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What was one advantage of using steam-powered locomotives in the 1800s? A. Locomotives were only used to transport cargo. B. Locomotives were only used to trans
How does singing in groups like chorus help reduce stress, anxiety, and depression?
Given the following images, choose the one that most likely represents a B-class star. A B C D
How can you tell whether the printer has been shared?
What does newton's second law of motion state?
If a total number of puppies is 60,how much is 75%
Am I doing this right? If so, how do I do number 4? Please explain!!!!
HELP PLEASE I SUCK AT ENGLISH AND THIS WILL HELP ME PASS THE CLASS Which of the following writing techniques can be used to get readers interested in a story?
What kind of ruler is Justian towards his people?
how do geologists classify structures