Seudónimo Seudónimo
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Which soap deal has the lowest price per ounce?


$5.50 for 13.0 oz

$5.75 for 14.0 oz

$3.45 for 3.5 oz

$5.25 for 12.0 oz

Respuesta :

vvgfgy vvgfgy
  • 01-02-2021
It’s option two

Explanation: Divide the price by the ounces and option is to w lowest answer.
Answer Link

Otras preguntas

Some of the most significant goods exchanged through urban center included __________ from the north and __________ from West Africa.
PLEASE HELP WILL GIVE BRAINLIEST
Given f(x) =5x^2-4 and g(x) =5-1/2x^2 find the following expressions F*g(4) G*f(2) F*f(1) G*g(0)
WHAT SHOULD A GOOD BUSINESS NAME DO?
Where does a continental air mass originate from? Land sea air clouds
What do the following lines from Antigone by Sophocles show about Creon? CREON: Whome'er the State Appoints must be obeyed in everything, But small and great,
A dotted half note has beats when the time signature is 4/4
Distinguish between weighing out and cubing out and explain how these concepts impact the logistician's job.
Given: WX congruent to XY congruent to YZ congruent to ZW Prove: angle W and angle Y are congruent
how much simple interest would be paid on a loan of $18360 at 12% fpr 49 months