shermanv07 shermanv07
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

mikey usually buys a box of 18 candy bars for 12.49 whats the unit rate of price per candy bar

Respuesta :

kev57braun
kev57braun kev57braun
  • 01-02-2021

Answer:

1.44

Step-by-step explanation:

1 box 18 candy bars each box 12.49

18 divide by 12.49 equals 1.44 each candy bars

Answer Link

Otras preguntas

refer to the illustration above. which structure immediately identifies this cell as a eukaryote
Select opinion makers that influence americans
Find the derivative of f(x,y) = x^2 + y^2 r(t) = (cost + tsint)
What effect will the north pole of one magnet have on the north pole of another magnet. A. REPULSIVE B. ATTRACTIVE C. COMBATIVE D. NO EFFECT 2.Why are papercli
The subjects that Hopper painted include all but which of the following? people at parties people alone in hotel rooms factories and touring cars telephone pole
How were u.s. senators originally selected? question 4 options:?
Find the value of y so that so that the line passing through (4, y) and (5, 3) has a slope of 1. Select one: a. 6 b. 1 c. -2 d. 2
Geometrymodel give each triangle a different color
Literal equations and formulas 1. solve for x. 4(x - b) = x 2. Solve for y, then find the value of y when given x = -2. 6x = 7 - 4y 3. Solve for h A = 1/2bh 4.
Which sound device is expressed by the bolded words? THERE rests her HAND upon the FACE of Earth. alliteration rhyme refrain rhythm