perladominguezm08 perladominguezm08
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

You pay $11.20 to buy drink boxes for the football team. Each drink box cost $0.40. How many drink boxes did
you buy?

Respuesta :

ryanbotell020 ryanbotell020
  • 01-02-2021
I think it’s uhhhh I think it’s uhhhhh carrot
Answer Link

Otras preguntas

With a total force of 20,000 newtons, an airplane has a mass of 1,200 kg. What is its acceleration?
When was the declaration of independence signed?
PG © What single decimal multiplier would you use to decrease by 1% followed by a 1% increase?
It costs $3.99 for 25 fl. oz. of detergent or $6.99 for 90 fl. oz. Which is a better buy?
Which of the following could cause a species to be vulnerable to extinction? * O high reproductive rate limited, or specific, diet O prefers various habitats O
write a suitable matrimonial advertisement for your smart and good looking brother​
will the police be given less money if defunded
1.) Jan Vermeer’s woman holding a balance is a northern baroque painting of the enlightenment period that is believed to have been created using a camera obscur
For the function, make a table with integer values of x from -2 to 2. Then graph the function. y = -x2 + 3
The value of y varies directly with c. If x = 2, then y = 7. Find the value of x if y = 84.​