Homework3k
Homework3k Homework3k
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Larry paid $4.16 for 4 tomatoes. At this same rate, how much would 7 tomatoes cost?
-$11.16
-$7.28
-$7.00
-$2.38

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2021

Answer:

7.28

Step-by-step explanation:

You have to know the same rate for $4.16 for 4 tomatoes. Think about it

Answer Link

Otras preguntas

2. What is the area of the figure below. Simplify.
The tendency to perform tasks better in the presence of others is called _______. By contrast, the tendency to perform tasks more poorly in others' presence of
Fred and Wayne are 4-year-olds. When they are together, they often wrestle, run, race, push, and shove each other. Although their activities often aggravate the
Compare the energy requirements of a 50 year old woman and 50 year old man.​
A developer designed a process in UiPath Studio that is best-suited for a simple and linear process. Which Studio workflow type was used
The unit of kinetic energy is the _______. The unit of kinetic energy is the _______. hertz meter watt joule radian
foreign land class discussion1.Is his picture of foreign land,the same as yours?What is the difference​
The economic term that describes the satisfaction that consumers gain from consuming goods and services is
Solve for x. Round to the nearest tenth, if necessary.
Some sellers put specific limitations in the warranty to limit the effectiveness of a warranty. Such a denial or repudiation in an express warranty is known as: