keke267686 keke267686
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

9) Brenda spent $30 on eating utensils.
Spoons cost $6 and forks cost $2. If she
bought a total of 9, then how many of each
kind did she buy?

Respuesta :

linaherendez519 linaherendez519
  • 01-02-2021
She bought 4 spoons and 5 forks
Answer Link

Otras preguntas

please help me with the chart
What would best symbolize republic
how do you write a unit rate for this situation? $28 saved in 4 weeks
Based solely on their titles, which contemporary novel most likely contains a mythological element that is found in "cruel tribute"? •call the shots •have a ni
PLEASE HELMP ME WITH MY HISTORY HOMEWORK! D: I WILL REWRD LOTS OF POINTS
Which region(s of a gene are not found within the mrna transcript?
Jenny has an intense interest in food but eats sparingly and with disgust. she has an intense fear of becoming obese, and even though she looks emaciated, she s
Qu'est-ce qu'on peut lire?
Sebastian takes home $3200 per month from his job as an office manager. If his only debt obligations are a car loan payment of $580 and a credit card payment of
Explain how to find the surface area of a 3-D figure