faithWM
faithWM faithWM
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

What is the better buy? 2 for $3.00 (Or) 8 For $12.40

Respuesta :

AshDork
AshDork AshDork
  • 02-02-2021

Answer:I say 8 for $12.40

Step-by-step explanation:

Answer Link
lacykailey44 lacykailey44
  • 02-02-2021

Answer:

8 for 12.50

Step-by-step explanation:

12.50/8 = 1.55

3.00/2= 1.50

youre getting 6 more pens for only 5 cents more

Answer Link

Otras preguntas

A necklace usually sells for 18, but is onsale for 15% off. What is the sale price of the necklace?
Critically discuss how being awarded a bursary could enable you to succeed at tertiary institution.
How to remove a course from your canvas calander feed.
HELPPP THIS IS DUE IN 3 MINS! Nevaeh has a points card for a movie theater. She receives 30 rewards points just for signing up. She earns 12.5 points for each v
Simplify the ratio 4:26. A. 8/52 B.52/8 C.13/2 D.2/13
Demi is working on a presentation about a famous mathematician for her class. She decides to make her poster in a shape of a + sign
Who were the most dangerous native american tribes.
What is the stimulus for endospore production in bacteria.
The main purpose of instrumental gangs is _______________ Criminal activity Social activities Bond with neighboring gangs Interact with law enforcement
Plssss will give Brainliest