parnellizzy54 parnellizzy54
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 4.7 pounds of apples. The apples cost $1.60 per pound. How much did she pay for the apples?

Respuesta :

rhondawatkins73 rhondawatkins73
  • 03-02-2021

Answer:

Alexis spent $7.52 on her apples

Answer Link

Otras preguntas

10 POINTS? HELP ME PLEASE? ASAP
NEED THIS NOW!!!!!! At the city museum, child admission is 6 and adult admission is 9.20. On Tuesday, 132 tickets were sold for a total sales of 961.60. How man
In the play "sorry wrong number"which part of the story can you find heightened tension and suspense?
What fraction is equivalent to 0.46464646··· A. 46⁄99 B. 46⁄999 C. 46⁄100 D. 23⁄50
Write the title date and stated purpose of the map you have chosen to describe what you learn from your careful review of the Maps information
which organelle makes energy?
what is this answer. 7/b - 3/b
NEED HELP ASAP PLEASE‼️‼️
Which radical expression is a rational number? A. √ 360 B. √ 644 C. √ 225 D. √ 122
For g(x) = 5x - 3 and h(x) = [tex]\sqrt{x}[/tex], find (g · h)(4)