irantheother123 irantheother123
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Two pounds of grapes cost $6.

Complete the table showing the price of different amounts of grapes at this rate.

grapes (pounds) price (dollars

2 6

1

1

Respuesta :

reichs
reichs reichs
  • 02-02-2021

Answer:

1 3

Step-by-step explanation:

divide 2 by 1 and u get 1

divide 6 by 2 and u get 1

Answer Link

Otras preguntas

Part A. Jose painted a square shaped mural. The length of each side of the canvas is 1 1/3 yards. What is the area of the mural is square yards? Part B. Lori p
aye whats a ------- ?
Select each expression that is equivalent to 3(n+6) . Select all that apply. A. 3n+6 B. 3n+18 C. 2n+2+n+4 D. 2(n+6)+(n+6) E. 2(n+6)+n
what commonly occurs along both convergent boundaries and transform boundaries
Which phrase best describes the French woman who pretends to be Aryan? (Night book) A. Brave and generous B. Cold and uncaring C. clever but selfish
Please help I just need the answers
In the past some states limited voting rights by
according to the five pillars of Islam a Muslim must take a pilgrimage to what city at least one time in their lifeA. madinaB. JerusalemC. BagdadD. Mecca
Which features were considered evidence of continental drift? Check all that apply. fossil distributionWhich features were considered evidence of continental dr
The February Revolution occurred in January. True False