simpllyhoneycombs
simpllyhoneycombs simpllyhoneycombs
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Jennifer and her friend are going to a craft fair. Jennifer has $15.20. About how many pairs of earrings can she buy at the fair if each pair costs $4.70?

Respuesta :

alliebusby08
alliebusby08 alliebusby08
  • 02-02-2021

Answer:

3

Step-by-step explanation:

Answer Link
bonitagrl13
bonitagrl13 bonitagrl13
  • 02-02-2021

Answer:

The answer is 3

Answer Link

Otras preguntas

Which story element does this sentence demonstrate? Once upon a time in a kingdom far, far away . . . A. setting B. plot C. character D. theme E. confli
what should you do when planning a meal? A. consider how much time is availableB. thaw food when you are ready to start cookingC. get out ingredients as you ne
please help on this one?
Greek democracy suffered from other forms of government in the ancient world because
Most cells cannot harness heat to perform work because _____. A) heat is not a form of energy B) temperature is usually uniform throughout a cell C) heat can ne
how do the united states and other nations primarily cooperte economically
The sin function is an odd function
The ______________ point is the minimum temperature at which a liquid gives off vapor within a test vessel in sufficient concentration to form an ignitable mixt
Before there was life on earth, which gas was absent from the ancient atmosphere? A. ammonia B.methane C .nitrogen D. Oxygen
You bought 7.5 pounds of oranges from your local farmer's market. Define units for the price per pound of oranges and the amount spent. Then enter a variable fo