ShawdowKnight494
ShawdowKnight494 ShawdowKnight494
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

I will give you brainiest just pls answer this question!!!

I will give you brainiest just pls answer this question class=

Respuesta :

mjgirl1914 mjgirl1914
  • 02-02-2021

Answer:

The correct unit price is $1.19 per pair of gloves. She made the mistake of dividing the total price by 3 instead of 3 dozen(which is 36).

Step-by-step explanation:

hope that helps!!!

Answer Link
kylieyoung0515
kylieyoung0515 kylieyoung0515
  • 04-02-2021
The correct unit price is $1.19 per pair, hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

GUYS I NEED HELPPPPPP PLEASEEEEEEEEEEE IF YOU CAN THEN TYSM
The first division of politician parties came about because of what issue
I need help with 4, 5, and 6 and this is Geometry.
Evaluate the expression when a=5 and b=4. 8a+b
When criticizing an artist's technical skills, the critic should consider A. his personal opinion of the artwork. B. the style of the artwork. C. the creativ
what is the area of rectangle xyzw
how did the French and Indian War end?
1 p 11. Kelly's father really annoys her by complaining about Kelly's messy room, but he stops complaining when she starts to clean. Which technique has her fat
What is the best revision of this sentence? The first step is for people to stop litterin
Identify the property illustrated by the statement. Assume all variables represent real numbers. (7 + 1) + 3 = (1 + 7) + 3 A- Associative B- Distributive C- Clo