quonbrown318
quonbrown318 quonbrown318
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

20 pounds of pet food for 14.99​

Respuesta :

cat23k
cat23k cat23k
  • 03-02-2021

Answer:

if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)

Answer Link

Otras preguntas

how and where did Miner live? (Back in the days)
A farmer ships 4 times as many oranges as tangerines the farmer ships 8260 oranges. How many tangerines does he ship
what expression represents a number one fourth as great as 10 -2
in the movie thirteen days several references to Munich are made in the movie what event are they referring to
Are the original lines more effective?Explain your answer and defend it from the text, including explaining the purpose of the lines. Discuss the structure, re
Can someone please help me 5 star rating + brainly if solved!
A gym has 200 members who pay $30 per month for unlimited use of the gym’s equipment. A survey of the members indicates that for each $5 increase in the monthly
During the Industrial Revolution, many hand tools were replaced with... a: electronics b: people c: child labor d: machines
please help thank you i have 1 question
calculate the angular speed of a bicycle wheel that makes 240 rotations in 6 minutes