chamaolegirl87 chamaolegirl87
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Unit price $5 for 60lb bag

Respuesta :

anaekwefamily12
anaekwefamily12 anaekwefamily12
  • 03-02-2021

Answer:

12 per one bag

Step-by-step explanation:

60lb bag divided by the amount it costs which is $5.

Which equals $12.

Answer Link
churrosatan
churrosatan churrosatan
  • 03-02-2021

Answer:

$1/12lb

Step-by-step explanation:

Divide 60 by 5.

Answer Link

Otras preguntas

Simplify. -12x1/6x3+48/3 Pleaseee help me
Biotic factors cannot live without abiotic factors. True False
In the graveyard scene, the First Clown describes why Hamlet was sent to England. Pick the answer that best paraphrases his statment below. FIRST CLOWN: 'Twill
what was a major result of ww11
A town has two malls. 62% of the town’s residents shop at Willow Creek Mall. 73% of the residents shop at Two Harbors Mall. 48% of the residents visit both mall
what is the charge on a fluorine ion? explain answer plz
A school band sold 30 raffle tickets, each labeled with a number from 1 to 30. One winning ticket will be drawn. What is the probability that the number of the
Which of these countries would have been "behind the Iron Curtain" during the Cold War?
what was a major result of ww11
does the president establish foreign policy?