ashleyjiron12 ashleyjiron12
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

If granola costs $2.40 per pound, how much does 0.9 pound of granola cost?

Respuesta :

tom9630 tom9630
  • 01-11-2016
the granola would cost $2.16
Answer Link
jandreaa
jandreaa jandreaa
  • 12-10-2021

Answer:

216

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

which best explains how and why scientific knowledge is continually expanded and improved?
Solve for x 8x-6x= simply
The foundation was poured in order to establish a more______ platform
find the taylor series for f(x)=sin(x)
when was remote sensing invented
Who is more likely to give in to peer pressure and start substance abuse?
what is twelve times nine divided by six
Once transcription is complete, strands of RNA are sent to the cytoplasm to attach to- A. mitochondria B. lysosomes C. Golgi bodies D. ribosomes
Locate the root word for each of the following: Teacher Demonstrate Realist Harmonize
How to answer this question the right way