nerdygurl42 nerdygurl42
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

Three apples weigh about a pound. About how much would one apple cost? (Round to the nearest cent.)

Respuesta :

morgoth2099
morgoth2099 morgoth2099
  • 02-11-2016
1.20 average american dollars
Answer Link

Otras preguntas

The population of Greenvillie is approximately 75 times the population of fairview. The 3.75 x 10 to the power of 5 people living in Greenvillie. approximately
David hikes 2 1/4 miles in 1/2 an hour. If he walks for 7 hours how long will he have gone
The johnson act of 1924 favored immigrants from northern and western
A packet contains 1.5kg of oats. Every day Maria uses 50g of oats to make porridge. How many day does the packet of oats last?
Which is an equation in point-slope form for the line that passes through the points (−1,4) and (3,−4) ? y+4=−2(x−3) y−3=−2(x+4) y+4=2(x−3) y−4=2(x+3)
what is 1 pound and 10 ounces written as a decimal?
The Soviet Union was the world's first communist nation. True False
Instructions: Select the correct text in the passage. Mr. Crowell has been teaching in a school for years with the help of traditional teaching methods. Recentl
These factors can cause your hair to become dry and brittle. Sun Chlorine Heat Conditioner Drinking plenty of water
Taylor buys 6 bus tickets. He pays for the tickets with a $20 bill. Let c represent the cost of each ticket. Which expression shows how much change Taylor will