skylarksky1234
skylarksky1234 skylarksky1234
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

I need some help and can you please show your work? Thank you have a good day

I need some help and can you please show your work Thank you have a good day class=

Respuesta :

yusraahussain05 yusraahussain05
  • 04-02-2021
$1.75

If 4 lemons altogether cost $7, you want to divide the price by 4 to find the price for one single lemon.

7/4 = $1.75

Now if you buy 4 lemons that cost $1.75, your total will add up to $7
Answer Link

Otras preguntas

what is 3/4 times 1/2 and what is 1.5 times 0.75 and then i need to figure out how much bigger the answer is to 1.5 times 0.75 is to 3/4 times 1/2
Write an equation. Then solve the problem.Arturo built 3 sandcastles with 6 towers each. Paco built 5 sandcastles with 4 towers each. Who built more towers? How
How can you show your work with the numbers 400 ,15,and 6 to get the answer 160
How do you put 11.85 as a fraction
Climate warming trends allow plant and insect species to inhabit larger ranges. True or false?
A paragraph about physical description with justified opinions
if the prime meridian is across the globe which two directions is it faced northern and southern or eastern and western?
Asexual reproduction is not as widespread in (plants, animals) as it is in (plants,animals) .
Glaciers pick up large rocks and carry them away. This is called _____.
The sum of two numbers is 31.The product of the two numbers is 150. What are the two numbers?