smchavez8248 smchavez8248
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas sell for $0.98 per pound. How much will 4 pounds of bananas cost?

Respuesta :

khadeejahpatel018
khadeejahpatel018 khadeejahpatel018
  • 04-02-2021
Answer is £3.92
U just time 98 times 4
Answer Link
SizedSea18 SizedSea18
  • 04-02-2021

Answer:

$ 3.92

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what did edward hopper use to create contrast in this painting
A professional football field is 160 feet wide. what is the width of the field?
a substance that is easily mixed with water?
Pablo was in the hospital after a stroke. The doctors used a combination of many diagnostic procedures to detect the damage due to the stroke. Which procedure i
Most “new” immigrants to the United States in the late 1800s came from Central Africa and Southeast Asia. Central and South America. northern and western Euro
What is 3/5 × 4/9 as a fraction. Plz help :(
if you drop a large crystal of sodium chloride on a hard floor what would happen?
If the function rule is y = x/2 + 3 and x = 8, what is the value of y?
how does the cartoon depict the america colonies
Which region of Mexico contains large deposits of oil and natural gas? a.the southern Pacific coast b.the central plateau c.the Gulf coast d.the Baj