lexi56546 lexi56546
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

If 12 chocolate bars cost 13 dollars what is the price per bar?

Respuesta :

haliyahdynae
haliyahdynae haliyahdynae
  • 04-02-2021

Answer:

$1.08

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The area of a rectangle is 30 3750 square inches, and the length is 3 what is the width of the rectangle ?
What do you do if you receive a chemical splash to the eyes? A. Do not rub or wipe the eyes. B. All of the above. C. At the eyewash fountain, hold the eyelids o
A cow gave 8 1 2 liters of milk in the morning, 3 5 liters less than this at the noon milking, and 6 3 10 liters in the evening. How many liters of milk did the
Draw a shape that uses 5 squares and has a perimeter of 10 units.
What is the answer to(X-1)(x^2+3x+1)=
In the standing broad jump, one squats and then pushes off with the legs to see how far one can jump. Suppose the extension of the legs from the crouch position
What best describes an essential amino acid
Suppose that an individual has a body fat percentage of 18.3% and weighs 172 pounds. How many pounds of his weight is made up of fat? Round your answer to the n
WHAT ARE THE CHARACTERISTICS OF AN ATOM?
Consider Noah’s decision to go to college. If he goes to college, he will spend $80,000 on tuition, $15,000 on room and board, and $4,000 on books. If he does n