snowalison250
snowalison250 snowalison250
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

guys bought 2/3 pound of turkey and 1/4 pound of ham.The tukey cost 9 dollars per pound, and the ham cost 7 dollars per pound.In all,how much did gus spend?​

Respuesta :

shinobi1828
shinobi1828 shinobi1828
  • 04-02-2021

Answer:

$7.75 in total

Answer Link

Otras preguntas

F=3gh+7c solve for g
When the body receives stimuli, which structure typically processes the stimuli?
Divide 33 photos into two groups so the ratio is 4:7. How do you properly write the answer? 4 7 4 7 4 7 4+4+4=12 7+7+7=21 12+21=33 Is th
Where does all of the energy in an ecosystem ultimately come from? Please help
if y=-4 when x=10 find y when x=5
A rectangular park is 150 yards on one side and 125 yards on the other.a. If Debbie walks around the park 2 times, how far does she walk ? b. If Debbie wanted t
a jar contains 133 pennies. a bigger jar contains 1 2/7 times as many pennies. what is the value of the pennies in the bigger jar?
members of which phylum contain stinging capsules that poison the entangled prey
fructuse, sucrose, and starch are all examples of ? carbohydrates, lipids,nucleic acids or proteins?
3.7 times 9.4 show work