ihoopdaily00
ihoopdaily00 ihoopdaily00
  • 03-11-2016
  • Mathematics
contestada

Wilbur spent 22.95 on nine candy bars. How much did each candy bar cost

Respuesta :

AndreaPra
AndreaPra AndreaPra
  • 03-11-2016
each candy bar costs 2.55
Answer Link
Greenrune113 Greenrune113
  • 03-11-2016
$22.95 (total money spent) ÷ 9 (candy bars) = $2.55 per candy bar
Answer Link

Otras preguntas

List all partitions of the set. (a) (1,2) (b) [a, b,c)
Which statement about reaction rates is true? Changing the surface area affects the reaction rate. Changing the temperature cannot speed up a reaction
main idea of excepert when u are old
Label each bond in the following compounds as ionic or covalent (10) (a) F2 (b) LiBr (c) NaNH2 (d) CH3CH3
krystal can wash a car in 16 minutes. sarawong can wash the same car in 15 minutes. If they work together how long would it take them?
Precision is _____. the degree to which a measurement approaches a standard value the degree to which a measurement misses a standard value the degree of accura
4166666666.67 in scientific notation
Our waitress was fantastic!! Matthew decided to give her a 15% tip. If the food bill is $25.65, how much will he give the waitress for a tip?
A boy throws a baseball onto a roof and it rolls back down and off the roof with a speed of 3.80 m/s. If the roof is pitched at 22.0° below the horizon and the
Please help!!!! got to do this for math