nevaehragoobargaming nevaehragoobargaming
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

a recipe says 1 part flour to four parts milk. How much milk will you need if you use 20 grams of flour?

Respuesta :

zinabushaibu
zinabushaibu zinabushaibu
  • 01-03-2021

Answer:

80

ugsggdg-&26:#-2625662;7-2-72-3

Answer Link

Otras preguntas

its about linear relationships, plz help with b also (already did A)
unit rate of 5 tickets for $25 dollars
How much heat is needed to change the temperature of a 30.0 gram sample of copper from 20.0c to 60.0c?
What are the three strategies you can suggest your friend use to reduce his own risk of developing cardiovascular disease?
How did the Civil War affect Westward Expansion
concert tickets are $40.00 for 8 tickets.what is the unit rate
How many feet of fencing is needed to fence in a 130 feet by 225 feet area?
How do I summarize nonfiction?
please help I will mark Brainly!!!
options most accurately show how the child speaker's story in "The Chimney Sweeper" (Songs of Experience) develops the tone of the poem? (Select all that apply.