babygirlmoni1208
babygirlmoni1208
02-03-2021
Mathematics
contestada
help quick please !!!!!
Respuesta :
imawolf
imawolf
02-03-2021
Answer:
x = 4.525
good luck, i hope this helps :)
Answer Link
valeryalice1
valeryalice1
02-03-2021
Answer:
4.5255
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 86+ )
Otras preguntas
Steve buys 2 lb of grapefruit and 3 lb of oranges for $7.20. Kennedy buys 4 lb of grapefruit and 2 lb of oranges for $8.80. Let x represent the price per pound
specifically, how do these social elements (or social facts or social forces as they are often referred to in sociology) affect how you behave, how you think, a
A manufacturer of televisions claims that the average life for a certain model is 7 years. A consumer organization would like to test the manufacturer's claim t
pros and cons of hela cells ?
Why do government regulations lead to higher prices for consumers? A.Taxes must be raised to enforce these regulations. B.Producers pass along the costs of comp
18. Jonah's grandmother gave him $125 for his birthday. He used 14% of the money to buy music on iTunes and 65% to purchase a new hockey stick. How much more di
A community bird-watching society makes and sells simple bird feeders to raise money for its conservation activities. The materials for each feeder cost $6, and
who led the americans into a revolution
according to the Venn diagram, if P(A)=0.3 and P(B)= 0.35, what is P(A B)? PLEASE HELP MEEE!!
Users of Adobe Reader, created by Adobe Systems Incorporated, are prompted to provide feedback on their experiences with the software in a bid to improve the pr