vivireyez26 vivireyez26
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

You buy butter for $3 a pound.
One portion of onion compote requires 1.9 oz of butter.
How much does the butter for one portion cost? Round to the nearest cent.

Respuesta :

isslavierowerner
isslavierowerner isslavierowerner
  • 02-03-2021

Answer:

6.33

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

There are two main kinds of winter storms involving snow. A large amount of falling snow is called a snowstorm. Then, there is the blizzard. A blizzard is a ver
Complete the conversion 55 g=__mg
Write a short note on Goiter​
What is 45.00 divided by 3%
14. Last month, a truck made 7 round trips to Chicago and some round trips to Little Rock. Write an expression that shows how many miles it traveled in all. Use
Promotion involves telling customers about the right product available at the right place and _____.Multiple choice question.
Two moles of magnesium (Mg) and five moles of oxygen (O2) are placed in a reaction vessel. When magnesium is ignited, it reacts with oxygen. What is the limitin
K(x) k(-3) 2x^2-5x+3
hook for "does anyone collect old emails"
What is the conjugate? a-√a-1