happyfeet239 happyfeet239
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

Teresa bought 11 pounds of sugar for $7.
How many dollars did she pay per pound of sugar?

Respuesta :

cayuba538
cayuba538 cayuba538
  • 02-03-2021

Answer:

Its about 1.50$

Step-by-step explanation:

i don't know the exact amount

Answer Link

Otras preguntas

Organisms adopt different strategies and structures to make sure their offspring survive. Match each species with the reproductive strategy or structure it uses
How does the analogy in this cartoon clarify the cartoonist's meaning? Comparing something that is part of nature to something that is not shows that plastic ba
The computer workstation furniture manufacturing that Santana Rey started in January is progressing well. As of the end of June, Business Solutions's job cost s
adjective means: O objective O quality O adjunct O modifier
Capicúa que se obtiene sumando 700 al numero que distingue a un famoso agente secreto
Help me with this IXL please
What is another word for to do what others do.PLEASE HELP ASAP
One of the methods forensic investigators use for estimating the age at death of a human, or the age of a living individual (for example for legal reasons or to
I need help solving this pls
Determine financial statement amounts and prepare owner's equity statement. (LO 4, 5) Financial statement information about four different companies is as follo