koltsny koltsny
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

One gallon of gas costs $3.60 and you buy m gallons. How much do you spend on gas?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2021

Answer:

3.60m

Step-by-step explanation:

Basically if 1 bought i gallon its 3.60

2= 7.2 dollars and so forth

Answer Link

Otras preguntas

One important challenge for India is managing its relationship with ____________. a. Bhutan b. Bangladesh c. Pakistan d. Nepal
under the blank system, spanish conquistadores were rewarded with local villages and control over the local labor force A.) Plantation B.) Encomienda C.) Impres
make k the subject for 3t = 7k/13 - 17 and 7k = 4k/3t - 11t
An archaeologist discovering a Byzantine coin bearing a portrait of a woman indicates that in the Byzantine Empire? A) women were valued for their beauty B) w
A low trough is indicative of a serious depression. the start of a depression. a growing recession. the end of a recession.
Solve for W T= sqrt(5/(wc)
What is the completely factored form of 3x^2-12x-15
Which of the following statements is a fact? The only reason people like malls is the air conditioning. Many teens enjoy visiting the mall after school. Ther
Which of the following statements is a fact? The only reason people like malls is the air conditioning. Many teens enjoy visiting the mall after school. Ther
the treaty of Versailles forced Germany to?