BhaddieNeedsHelp BhaddieNeedsHelp
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

25 Points!!. $1.60 for 8 oz, (cheese)
What’s the unit price?

Respuesta :

jazzywazzy1804
jazzywazzy1804 jazzywazzy1804
  • 04-03-2021
The unit price is $0.20 per ounce or $3.20 per pound.
Answer Link

Otras preguntas

A gym has an inclined treadmill for joggers, as shown in the figure. What is θ, the treadmill's angle of elevation? Round your answer to the nearest degree.
what is 66% of 740kilometers
List two possible explanations for why drinking milk could have provided strong favorable selection for lactase persistence.
PLZ HELP ASAP GRAPH A CIRCLE FROM ITS STANDERED EQUATION
Sound can travel through solids, liquids, and gases A: true B: false
Why did the Ku Klux Klan target scalawags with violence? A. Scalawags were Northerners who came to the South. B. Scalawags were wealthy, former plantation own
Whose responsibility is it to provide and pay for Personal Protective Equipment (PPE)?
What is the characteristics of a spear phishing message
Consumers create demand for goods and services. sales and low prices. goods and income. services and low prices.
Which of the following is a barrier to eating healthy? A)carving out time to eat three meals a day B)eating meals at the dinner table each night C)purchasing fo