hermosaeishaa
hermosaeishaa
02-04-2021
Mathematics
contestada
Please help me please
Respuesta :
karkismriti176
karkismriti176
02-04-2021
Answer:
4units²
Step-by-step explanation:
area = 1/2 × b×h
= 1/2 × 2 × 4
= 4 units²
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 12+ )
Otras preguntas
Determine which is the better buy. 3 pounds of pellets for $4.95 or 5 pounds of pellets for $7.50 The unit price for 3 pounds of pellets for $4.95 is $nothi
What is the speed of a jet plane that flies 8100 km in 27 hours (in km/hr)
Cost of Goods Sold, Profit margin, and Net Income for a Manufacturing Company The following information is available for Bandera Manufacturing Company for the m
Please help!! I know the answer just don't know how to get to it.
What is (5y)^3 without exponents
Members of 67 countries attended a conference on economic development hosted by an international organization based in Gent, Belgium. Attendees of the workshop
what is 400 000 60 000 5 000 100 0 0 in words form?
Ebony bank acct balance first reached 400.00 the last day her balance was 400. Was day 8
In a deck of 52 playing cards,what is the probability of drawing a club card and than a second club card without replacement?
Which of the following substitutions can help reduce air pollution?