hermosaeishaa hermosaeishaa
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Please help me please

Please help me please class=

Respuesta :

karkismriti176
karkismriti176 karkismriti176
  • 02-04-2021

Answer:

4units²

Step-by-step explanation:

area = 1/2 × b×h

= 1/2 × 2 × 4

= 4 units²

Answer Link

Otras preguntas

Determine which is the better buy. 3 pounds of pellets for ​$4.95 or 5 pounds of pellets for ​$7.50 The unit price for 3 pounds of pellets for ​$4.95 is ​$nothi
What is the speed of a jet plane that flies 8100 km in 27 hours (in km/hr)
Cost of Goods Sold, Profit margin, and Net Income for a Manufacturing Company The following information is available for Bandera Manufacturing Company for the m
Please help!! I know the answer just don't know how to get to it.
What is (5y)^3 without exponents
Members of 67 countries attended a conference on economic development hosted by an international organization based in Gent, Belgium. Attendees of the workshop
what is 400 000 60 000 5 000 100 0 0 in words form?​
Ebony bank acct balance first reached 400.00 the last day her balance was 400. Was day 8
In a deck of 52 playing cards,what is the probability of drawing a club card and than a second club card without replacement?
Which of the following substitutions can help reduce air pollution?