Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost?

Respuesta :

cheshirecat23
cheshirecat23 cheshirecat23
  • 02-04-2021

Answer:

14 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which stage of sleep comes before rem sleep?
A rectangular kitchen is 15ft long and the width is short of half of the length by 2.5ft. There is a table whose length is equal to the width of the kitchen. If
Andrew invested $20,000 in mutual funds and received a sum of $35,000 at the end of the investment period. What is the ROI. 75% 65% 55%
In a 30°-60°-90° triangle, the length of the hypotenuse is 30. Find the length of the longer leg.
What is the term for a group of mice that all live together in the same place?
How old do you have to be to buy spray paint in washington state?
Which sentence is punctuated correctly? A) After we ate lunch we went to a movie, ate popcorn and did some shopping. B) During the long, intermission of the pla
What is the role of self in the socialization process? << read less?
In some years, weather patterns have caused there to be few fish in local lakes, and anglers have gone elsewhere. also, invasive carp are threatening the lakes
Can any one help plz