BrainlyIsGreat12345
BrainlyIsGreat12345 BrainlyIsGreat12345
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Plz help me with this question

Plz help me with this question class=

Respuesta :

ajbtrojan
ajbtrojan ajbtrojan
  • 02-04-2021

Answer:

1 Kilogram is $1.44

Step-by-step explanation:

$2.88 divided by 2 kilograms is $1.44 for each kilogram of sand.

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP - File Attachment, please look at the photograph.
Define scarcity and explain its relation to time in terms of the economy.
PLEASE HELP ME ASAP IM TIMED !!!!!! the graph above reprenets a function what is the value of f(4)?
How did industrial technology impact sectionalism
This diagram shows the magnetic field lines near the ends of two magnets. There is an error in the diagram. Which change will correct the error in the diagram
Gibson company began august with 200 units of product br having a unit cost of $8 in inventory. relevant information is listed as follows: if gibson company use
When you use construct a sentence in German in past tense for example I drank milk on Monday in the caravan The last tense version Ich getrinken milsch am mo
Originally a rectangle has dimensions 12“ x 8” if both sides or increase by the same amount the areas doubled. find the new dimensions. Need it answered ASAP!!
Which statement is true about dependent clauses? A. They can stand alone. B. They depend on independent clauses to make sense. C. They begin with coordinatin
what is the third evidence that supports endosymbiotic theory?