Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

If Jack paid $1.99 for extracts and each extract has 2 ounces, how much did jack paid for 1 ounce?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-12-2016
do $1.99 divided by 2
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2016
You need to know how many extracts, don't you?
Answer Link

Otras preguntas

The circumference of a planet is about 23,000 miles. Find its diameter to the nearest mile.
a sail is in the form of a right triangle that is three times as high as it is wide. The sail is made from 6 square meters of material. What is its height?
Given: x y = 10. if x = -21, what is y ?
Completely factor the polynomial. 4x^2 20x 25
Evaluate (x y)0 for x = 4 and y = 3. 0 1 2 7
Why is the value of function : f(x)= 10x + 2 when x=5?
O que significa clima?
Solve: 3x 31 = x – 25
As trade helped spread greek culture and brought other cultures to greece, it became a ______________, or center of new ideas
which type of stress develops out of boredom and a daily lack of motivation