greenteisha57 greenteisha57
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

You buy halibut at 28 per pound. One portion of seared halibut requires 6 ounces of halibut. How much dose the halibut for one portion cost?

Respuesta :

gageer2005 gageer2005
  • 03-06-2021

Answer:

4.6

Step-by-step explanation:

yes

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is NOT associated with the Age of Musical Comedy? Question 8 options: Characters are based on archetypes Patriotism Sex appeal Strong mor
The Chalfont soils are a distinct group of soils found in Pennsylvania, New Jersey, and Maryland. The parent material for these soils is made of silt-sized part
Which ordered pair will be solution for the function y = 8 + x? a (4, 13) b (6, 14) c (11, 3) d (2, 16)
What does article ii of the constitution deal with.
look out of the window and tell me what you see choose the mood of the unlined verb
04.03 MC) What is the slope of the line joining (8, 1) and (24, 9)? (5 points) a negative one over two b start fraction one over 23 end fraction c start frac
g(x)=-3^2+4x-2 find g(1)
State whether the expression 6x + 3 = 3 (2x + 3) is TRUE or FALSE, give REASON for your answer is​
if it takes4/7 of an hour to paint 2/7 of a room how long does it take to paint one
7. Which of the following details is NOT introduced as a complication in Act I? O The Capulets and the montagues are feuding O Lord Capulet wants Juliet to marr