lilleesi
lilleesi lilleesi
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

plzz add an explanation for it too

plzz add an explanation for it too class=

Respuesta :

doomdabomb
doomdabomb doomdabomb
  • 03-06-2021

Answer:

A     $0.02

Step-by-step explanation:

Let's solve how much does it cost to have a bulb on for an hour. ⇒ 120 watt = 0.1 kilowatt per hour which costs 0.20 per kilowatt per ⇒ 0.1 kilowatt per hour* 0.20 = 0.02 dollars in an hour.

Answer Link

Otras preguntas

write a compound inequality that represents the evelation range for each type of plant life
What is 10/25 simplified
Calculate the following limit:
Which animal could a bulldog mate with to produce offspring? A. sheepdog B. beaver C. raccoon D. tabby cat
what happens at a hot spot?
PLEASE HELP The ratio of boots to sandals in a shoe store is 8:3. If there are 245 more boots that sandals in the store, how many boots are there?
WHICH TWO COMPOSERS DID BEETHOVEN MEET IN HIS EARLY TWENTIES?
How to write 1.35 as a fraction in lowest form
Scientists who study Atlantic salmon have found that the oxygen consumption of a yearling salmon O is given by the function O=100. 3^(3s/5) , where s is the spe
write 7340 in standard for