basaniprecious40
basaniprecious40 basaniprecious40
  • 03-08-2021
  • Mathematics
contestada

of a loaf of brown bread costs R6, how much will 4 halves cost?​

Respuesta :

loconte loconte
  • 03-08-2021

Answer:

R12

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-08-2021

Answer: R12

Explanation:

Cost of 1 loaf = R6

Cost of 4 halves = 6/2×4

= 6 × 2

= R12

Please click thanks and mark brainliest if you like

Answer Link

Otras preguntas

Correct the sentence by selecting the correct pronoun reference. Elther him or her could help you. Oher or him O correct as is Ohe or she O himself or herself
What’s the answer?????#2
The scores on a standardized exam are normally distributed with a mean of 400 and a standard deviation of 50. Approximately 40% of the scores are greater than
Luca filled four jars with sweet tea. How much sweet tea did he have in total?
Its worth 20 points but i need it within 10 minutes or less!
A baker rents space in a commercial kitchen for $210 per week. For each pie he bakes, he spends $4 on materials. He charges $7.50 per pie. The graph below shows
What is the center and radius of the circle described by the equation (x + 4)² + (y - 6)² = 25?
What is the area of each triangular base of the prism?
Carla spent $2. 70 to make prints of 9 photos. Mrs. Wilson spent $22. 50 to make prints of photos at the same price per print. How many prints did Mrs. Wilson m
30 POINTS! Find x if ∠m1 = 2x + 10 and m∠2 = 3x - 6 Answer choices: 42, 24, 4, 16