abovejosh
abovejosh abovejosh
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

Correct answer gets brainliest and 5 starts

Correct answer gets brainliest and 5 starts class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-08-2021

Answer:

A

Step-by-step explanation:

The unit price will be the slope of the line which is 8, so the unit price is $8/1 lb

Answer Link

Otras preguntas

what did the Muslims gain from the crusaders ?
Water Cycle: As _________ get too heavy to hold the liquid, the liquid droplets fall back to Earth.
BY using eight eights  and addition only can you make 1000?????/
How do figure out 120/f = 1.2?
what does diametor mean?
Which substance does not obey the Lewis octet rule? a. O₂ b. NO c. CO d. N₂ Can anyone explain this one for me?
How many seconds in 2.6 days
The distance between the jones house and the smith house is 96 feet.How many yards is that?
what causes the earths crust to move ?
I need to factor 5a^2 + 7a + 6b^2 - 4b  but I can't figure it out.......could it possibly be prime?