friends1969 friends1969
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

If 400 g of chocolate sells for $12,
"how much is the cost per kilogram?

Respuesta :

btute
btute btute
  • 04-08-2021

the cost of the chocolate of 1 kg will be 30$

Answer Link

Otras preguntas

What is the volume of a cone that has a radius of 12 m and a height of 3 m?   Use 3.14 to approximate pi and express your answer in hundredths.
A credit card issuer charges an APR of 19.66%, and its billing cycle is 30 days long. What is its periodic interest rate? Round your answer to the nearest hund
Most amish houses A.are built more than two miles away from one another. B.have front porches. C.have blue or green curtains. D.hold more than one family.
Why is a neutral object attracted to a charged object?
How long does lord of the flies take to read?
Production for five people was as follows: 8 units, 11 units, 6 units, 12 units, 8 units. what was their average production in units?
In wich way can unequal power relations contribute to spread of HIV infections?discuss two ways.
PLEASE HELP CHEMISTRY HOMEWORK DUE TOMMORROW!!! During a redox reaction like the reaction between Chlorine and Potassium Bromide where bromide has been displace
Help me with this don't understand plz
can you guys help me with this?