mckenziepotasnik1028
mckenziepotasnik1028
01-09-2021
Mathematics
contestada
Please I need help asap
Respuesta :
stutaulbeea
stutaulbeea
01-09-2021
Answer:
a
Step-by-step explanation:
when you times 5 by 2 you get 10 and 10 minus 6=4
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 24+ )
Otras preguntas
what’s the GCF of 13q^4 and 2p^2
An introductory, improvisatory-like movement that gives the performer a chance to warm up and sets the stage for a more substantive subsequent movement. A) Prel
It cost Layla $4.70 to send 47 text. How many text did she send if she spent $15.10?
the distance traveled (in feet) is proportional tp the number of seconds. find the values of x, y, and z. feet | 3 | x | 15 | z | Seconds | 5 | 65 | y | 3.5|
is quadrilateral MNPQ congruent to quadrilateral RSTU lesson 9-2
A 7-gallon jug of water costs $22.40. What is the price per pint?
An object’s mass changes depending on gravity. true or false
New Ta i-Ready Practice: Equivalent Ratios-Quiz-Level F Complete the statement to show an equivalent ratio. 7:5 is equivalent to 21:
Which two potential lending sources would be the BEST place for you to get a loan? Using trusted sources on the web, select two potential lending sources you th
What is the cost of 2 1/2kgof tomatoes at #1. 50 per kg