batesrhonda batesrhonda
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

if oranges cost 2$ and each and you buy 27 oranges how much do u neec to spend

Respuesta :

FruitNut
FruitNut FruitNut
  • 01-09-2021

Answer:

$54 Dollars

Step-by-step explanation:

just multiply 27 by 2 and you get $54

Answer Link
maliyahclays
maliyahclays maliyahclays
  • 01-09-2021
$54. 27 (the amount of oranges) multiplied by $2 (the price) is $54.
Answer Link

Otras preguntas

Discussion TopicClassical Greece and Rome have contributed greatly to our current understanding of democracy. In ancient Greece, citizens were directly responsi
the length of a rectagle is 5 in longer than its width. if the perimeter of the rectangle is 58 in, find its length and width
Sofia buys 3.8 pounds of potatoes for $0.85 per pound. Flynn buys 4.2 pounds of potatoes for $0.75 per pound. How much more does Sofia spend than Flynn?
Making Sentences1.immature-2.stimulate-3.condensation-4.spawning-​
Lena got a prepaid debit card with $30 on it. For her first purchase with the card, she bought some bulk ribbon at a craft store. The price of the ribbon was 19
two friends.......walking through the desert during their journey, they had (a/an/the) argument and one friend slapped the other one in the face ​
why did I decide to be a bad person. Why can't I be good enough? Why am I here to bring everyone else down..
more than one option this is hard
ans this sum plsss . ​
5. Simplify the expression, (-2 - 5i) - (-4+6i) 2 - 11i -2+i -6 + 11i -5i