Hzhuwja Hzhuwja
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

4. A large pizza with 12 slices cost $9.00.How
much is each slice

Respuesta :

h200341 h200341
  • 02-09-2021
4/3 dollar or 1.333333
Answer Link
staro39
staro39 staro39
  • 02-09-2021

Answer:

1.33

Step-by-step explanation:

12÷9 =1.33

each pizza slice costs $1.33

Answer Link

Otras preguntas

what were some important places in the oregon territory?
What is one positive side that Anne sees to be in hiding? It keeps her from being too conceited. It is making her closer to her family. She can study what sh
What approximate focal length of the objective lens will give a total magnification of 200×? assume a length l = 160 mm.
what is the differences between sub-overseer and overseer profession​
Which of the following are examples of Skills components?
I rlly need help it’s due tmrw
identify the clause of the fourteenth amendment that is most relevant to brown v. board of education
Task #1B- What are the causes for the creation of the Jewish nation of Israel in the land of Palestine?
How common are STDs and what can you do to protect yourself?
How to find number of alleles present in a population.