frankidavis421 frankidavis421
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

better value for 15.3 ounce cereal

Respuesta :

tallabtall123
tallabtall123 tallabtall123
  • 02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce

Hope it helps
Answer Link

Otras preguntas

Which sentence does not follow the rules of hyphenation? A. The conspicuously neat room looked uninhabited. B. Look for regionally-grown produce at your local g
Geometry question 2, Thanks if you help!
For males in a certain town, the systolic blood pressure is normally distributed with a mean of 135 and a standard deviation of 6. What percentage of males in t
People with a growth mindset challenge their minds by doing new things. Share something new that you've learned in the last year.
Please solve this Trigonometry question here.
If f(x) =-4x-4 and g(x) =x^3 what is (g’f)(-2) I wrote it out as best as I could. Please help!
The photographs depict rural and urban landscapes within the country of the Netherlands.
what effect does nicotine have on the nervous system
I’m struggling plz help!!! Show steps please so I can follow them on the next questions :)
PLEASE PLEASEEEEEEEEE HELP WILL MARK BRAINLESTA 12​-foot wall measures 2.5 inches on a scale drawing. In the​ drawing, a second wall is 9 inches long. What is t