lucasjasmyne lucasjasmyne
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

(02.02) The table below shows a correct representation that 12 pounds (lb) of sugar cost $4:

Respuesta :

ventigwenshjin ventigwenshjin
  • 05-10-2021

Answer:

false

Step-by-step explanation:

you didnt add the picture but the answer is false bc only 3 were shown

Answer Link

Otras preguntas

What is the product of –12 and –4? –48 –16 16 48?
John has 9 different flags that he wants to hang on the wall. How many different ways can the flags be arranged in a row? i love u
The rise of Christianity
What type of plants grow in a greenhouse?
First to answer will get brainliest Jamal traveled to France for the summer and was not used to paying with Euros. At Footlocker in Paris, a pair of Jordan 12’
Help me plz it’s important
Can someone plzz me help me. its for 100%
Name the 1860 political parties and their candidates for president
Resource Company acquired a tract of land containing an extractable natural resource. Cooper is required by the purchase contract to restore the land to a condi
Caitlin is designing a railing for a set of stairs. The railing will begin at a height of 36 inches and follow the slant of the stairs, which decreases 9 inches