kiyokosuka77
kiyokosuka77 kiyokosuka77
  • 03-10-2021
  • Mathematics
contestada

Can someone help me with this? I'm confused

Can someone help me with this Im confused class=

Respuesta :

yanellyrodriguez07
yanellyrodriguez07 yanellyrodriguez07
  • 03-10-2021

Answer:

The Answer is B

Step-by-step explanation

Answer Link

Otras preguntas

Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 6 ounces of chocolate chips for $2.49 Choice B: 8 ounces of chocolate chips for $3.32 Choice A Choice
What was Thorstein Bunde Veblen thoughts on “typical ways of thinking” and civilization in general?
What point divides the directed line segment ​ AB¯¯¯¯¯ ​ ⁢ into a 3:1 ratio? (3, 2) (4, 2) (8, 2) (9, 2)
The number 0.9 is a(n) __________ number.
What is the meaning of bigamy
Which two lines in this excerpt from Guy de Maupassant's short story "The Prisoners" portray the Prussian soldiers as likable, sensitive people rather than as s
The main reason that cells carry out cellular respiration is to _______. A. get glucose B. eliminate wastes C. release energy D. breathe
which two US presidents had alligators as pets? and who brought his alligator with him when he visited the white house?
for a coloring activity, Mr. Smith needs 15 boxes of crayons for 25 students. how many boxes does Mrs. Jones need for 30 students?
They took down the other Post oof