MakyiSpencer14 MakyiSpencer14
  • 01-01-2017
  • Mathematics
contestada

A 64 oz bottle of apple juice costs $2.39 and a 20 oz bottle cost $0.79 which is better to buy

Respuesta :

molly37 molly37
  • 01-01-2017
the awnser to that question is 64
Answer Link
Аноним Аноним
  • 01-01-2017
The answer is the 64 oz bottle of apple juiceis the better buy. You just need to divide and find the number that is less or cheaper
Answer Link

Otras preguntas

What are 3 organisms that are found in the same phylum as paramecium aurelia?
3/4 minus 1/8 in simplest form
A class has 6 and 15 girls.what is the ratio of boys and girls?
estimate 4,257 times 7
the answers to all of these please
Erin is supposed to see a movie with Jane tonight. She quickly calls the movie theater for their showing times. What type of communication channel did Erin use
How do you rewrite subtraction
Which is the best example of imagery? A. The story of his wonderful Journey was told. B. The sun looked hard at scarface. C. Morning Star Yearned to try his ski
a block of iron has the dimensions of 3.00 cm x 3.00 cm x 3.00 cm. it has a mass of 213 g. when placed in water, the block sinks. what volume of water did it di
Find the mean for number of can collected. Explain the method you used. 57, 59, 60, 58, 58, 56.