Seudónimo Seudónimo
  • 02-01-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate for this problem:

$4.50 for 10 ounces of trail mix

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 02-01-2017
4.50 / 10 = 0.45 per oz
Answer Link
XxGENIUSxX
XxGENIUSxX XxGENIUSxX
  • 02-01-2017
the answer is 0.45 per oz
Answer Link

Otras preguntas

What is the difference betwween enteropeptidase and enterokinase.
7. How are the Adirondack Mountains believed to have been named?
number of times used to ratify an amendment
Can you state the exact probability that y will fall between 195 and 205
Find the length of DB with the length indicated
What's the best kind of Chicken Fingers that can be made crispy, hot, and healthy?
how many centimeters are in 3.25 km
Please answer these you don’t need to show your work just answers please!!
How are translations along the vectors 〈a, −b〉 and 〈−a, b〉 similar and how are they different? Please help i have no idea.
What is the purpose of filing a float plan?