jadynwalker24 jadynwalker24
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

Jasmine bought 4 notebooks at $2.79 each and 3 dividers at $1.10 each. How much money did she spend?

Respuesta :

tobjohnson
tobjohnson tobjohnson
  • 01-11-2021

Answer:$15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A nursing assistant is working in a facility that uses a team nursing model. In this facility, the nursing assistant will?
In quadrilateral ABCD, the sides BC and AD are congruent. The diagonal AC is the bisector of the angle BAD=160 degrees, thats is 8 times greater than angle ACB.
Which relatively rare type of neuron has two processes extending from opposite sides of the cell body?
what is the correct iupac name for the following structure:CH2=CH-CH2-CH3
Directions: Use the explanations above to classify the following pun. Speaking ill of the dead is grave business. Select one: O a. Substitution or Close-Soundin
The household refrigerator fresh-food compartment is a good example of ____ refrigeration
what do you mean by that diversity ​
Which of the following most accurately describes the impact of the atomic bombings of Hiroshima and Nagasaki? The cities sustained shocking but mainly superfic
How is a circumference related to an arc
Hormone released by the duodenum in response to acids and lipids in the duodenum.