azaireathena azaireathena
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

10th term of 12,19,26,31

Respuesta :

Madking30
Madking30 Madking30
  • 02-11-2021

Answer:

would it be 64

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A 14-ounce can of tomato sauce costs $2.66. What is the unit rate per ounce? A. $0.16. B. $0.17. C. $0.18. D. $0.19.
A car of mass m accelerates from speed v_1 to speed v_2 while going up a slope that makes an angle theta with the horizontal. The coefficient of static friction
What is the value of p?
12. True/False and explain your answers. a) If A is invertible then det(A)det(A-1) = 1 b) Any matrix with a row of all zeros has a determinant of 1. c) If A is
What percent of the surface of the earth is covered with water ? A. 100 % B. 0 % C. 70 %
Approximately how long ago was the solar energy we see today produced by fusion? A) 8 minutes B) 30 days C) 100 years D)105 years
Can someone help me with questions 25 through 28
Your instructor has 50 questions on a quiz and the are 2 points a peice. The maxium score is 100. and you miss 11 of these question what would my score be?
When Coca-Cola carries a different price depending on whether the consumer purchases it in a fine restaurant, a fast-food restaurant, or a vending machine, then
All rhombus have all sides that are equal in length but which one are rhombus or not. Need help on this. ​