Plxgd Plxgd
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

if the total cost C for p pounds of pepperoni if each pound cost 4.86

Respuesta :

agator824catdog47
agator824catdog47 agator824catdog47
  • 03-01-2017
costs $.59c(p) = .59p. C(p) has unit $/lbs, p=lbs
Answer Link

Otras preguntas

Question 11.11. When making good health decisions, what should you do after you list your influences? Develop a strategy. Evaluate influences. List your c
Classify the triangle with angles measuring 120°, 40°, and 20°. A. Right B. Acute C. Obtuse
(K+4) (3k-6) thanks for the help I struggle in math need help finding product trying to understand
8.82 is 52.5% of what?
Where on earth can ecological relationships be found??
Find the volume of a cube with a side length of 3.
how can i plus and subtract fractions
Which text feature can help organize information by stating the main ideas of the paragraphs? need awnser right knowA. photographsB. diagramsC. subheadingsD. ca
What were the two main reasons that the British granted independence to India? A:Gandhi’s campaign gained attention from governments worldwide. B: Gandhi convi
Samantha is suffering from fatigue and sometimes cannot make herself get out of bed in the morning. she feels that the world is a sad, unhappy place and would l