beatricenyarko beatricenyarko
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Corey bought 2 1/2 liters of paint for $ 60.
What was the cost per liter of paint?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-01-2017
It costs $24 per liter.
Answer Link
FastLearner
FastLearner FastLearner
  • 03-01-2017
It would be 24$ per liter
Answer Link

Otras preguntas

There are 13 animals in a barn. Some are chickens some are pigs . Altogether there are 40 legs in all . How many of each animal are there
During this____rocks fall because gravity and then build up at the base of the cliff
how to write an article writing composition ​
​On the directed line segment from R to S on the coordinate plane ​above, what are the coordinates of the point that partitions the ​segment in the ratio 2 to
What is the greatest common factor of 84 and 54?
What ecological factor made agriculture difficult on the Great Plains in the 1930s? A.wild plains grasses B.insuffient rainfall C.muddy conditions
PLEASE HELP R,J STORY
1. Complete these factor trees. 30 N--- 2 x O 2 xox
how do I balance the redox equation 1) mno4- + I-beam + H+----> MN 2+ +I2 +H2O​
Bacteria that cause skin infections are blank bacteria